10. Miesięcznica niebiegania

Wraz z niedźwiedziami budzi się po zimie jeż, borsuk, suseł i nietoperz. Miło mi, że dołączam do tak zacnego grona istot wychodzących ze stanu hibernacji zimowej. Ostatni miesiąc – miesiąc niebiegania – to dowód, że prowadzenie bloga nie motywuje wystarczająco, by biegać zimą.

Może gdybym miał tysiące czytelników czułbym większą presję z ich strony, ale nie wiem nawet jakie to uczucie mieć ich choćby trzydziestu. Mam nadzieję, że z wiosną ruszę ostrzej. W styczniu, gdy zakładałem bloga, zakładałem także, że zima będzie nieco łagodniejsza…

Ale myli się ten, kto sądzi, że ostatni miesiąc poszedł na zmarnowanie – podczas tego okresu zdarzyło się coś, na co ostrzyłem sobie zęby od dłuższego czasu – odbył się mój pierwszy trening boksu, a po nim kolejne. Treningi bokserskie wyczerpują mój limit wysiłku i czasu, więc bieganie – nie bez usprawiedliwienia – zeszło na dalszy plan.

Gdyby sięgnąć pamięcią do początku – najważniejszym wydarzeniem pierwszego kwartału tego roku miało być bicie mojego rekordu na dystansie półmaratonu 26 marca i regularne treningi zgodne z zakładanym planem. Pozycja ta nadal figuruje w moim grafiku. Zakładam, że chyba przebiegnę, raczej dam z siebie wszystko i może się jakoś uda. Najwierniejsi czytelnicy jednak muszą jeszcze poczekać na konkretną informację na temat mojej formy biegowej. Aktualnie zdecydowanie wolę wyciskać pot z organizmu na treningu bokserskim, niż biegowym. Ale w najbliższy weekend idę biegać (dobra, wiem ile warte są moje deklaracje).

Tematy bloga zmieniają się szybciej niż sądziłem – może za rok będzie to już blog o jeździectwie, górnictwie albo modzie? Ludzie o słomianym zapale – łączmy się!

Postscriptum:
Przygotowując się do publikacji tego postu po długiej przerwie zauważyłem, że ostatnim zdjęciem na moim instagramie jest butelka z alkoholem. Przysięgam na mój słomiany zapał, że miesiąc ciszy i ta butelka nie miały ze sobą nic wspólnego, ot zbieg okoliczności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *