3. Zgłoszenie urlopu od planu treningowego

Zdaję sobie sprawę, że temperatura o ujemnej wartości dwudziestu stopni w skali Celsjusza Andersa jest doskonałą okazją dla biegaczy do udowodnienia swojej wyższości nad innymi i afirmacji radości z biegania, a blogerzy różnej maści zaczęli swoistą rywalizację na najbardziej szalony i odważny trening w tych warunkach. W bardzo złym tonie jest w środowisku biegaczy w tym mrozie skapitulować i korzystać z bieżni stacjonarnej albo – tak jak ja – po prostu dać sobie spokój na kilka dni.

Będąc na indywidualnym dla siebie i mojej dziewczyny przygotowanym obozie biegowym w Krynicy Zdrój przebiegliśmy tylko raz, gdy krew wyraźnie zwolniła swoje tempo w palcach rąk i nóg. Zrobiliśmy to jedynie w celu rozgrzania organizmu, bez kolorowych ciuszków technicznych i rozmyślnych kominiarek.

Pozdrawiam w tym miejscu wszystkich biegaczy, którzy jaskrawymi kolorami odzieży sportowej dołożyli sporo uroku tym cholernie mroźnym i ponoć śmiertelnie groźnym oparom śmierdzącego smogu w Krynicy Zdrój i życzę szybkiego pozbycia się z organizmu sadzy, całego arsenału metali ciężkich i innych benzopirenów, którymi raczyliście się udowadniając wielkość waszej miłości do biegania.

Niestety (na szczęście) aktualnie mój organizm walczy z jakimś wirusem lub zwyczajnie się przeziębił, więc postanowiłem wziąć urlop – niniejszy wpis należy traktować jako wniosek w tym przedmiocie. Nie zamierzam odpuszczać planu treningowego, ale nie zamierzam też nadwyrężać zdrowia w obawie, że organizm mógłby mi tego nie wybaczyć, a ja chcę na emeryturze chodzić (z możliwością delikatnego podbiegu do autobusu).

Obiecałem trzymać się planu, więc powinienem usprawiedliwić przerwę i postanawiam rychło nadrobić straty. Nie ukrywam, że przerwa ma dobry wpływ na mój stosunek do biegania, czasem przybiera to nawet kształt tęsknoty. Szkoda tylko, że po powrocie do treningów stan ten szybko mija.

„- A może nie tym razem? – Kogo chcesz oszukać?” – ot, taka bitwa myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *